Aktualności
-
2026-06-11 Pomoc dla właścicieli lasów prywatnych poszkodowanych w wyniku pożaru Właściciele lasów prywatnych, którzy ponieśli straty w wyniku pożaru na terenie powiatu biłgorajskiego, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe oraz rzeczowe. Pomoc obejmuje m.in. środki z budżetu państwa, programy realizowane przez ARiMR oraz wsparcie Lasów Państwowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dostępnych form pomocy.
-
2026-06-11 Wakacje z Wojskiem 3 – ruszył nabór na letnie szkolenia wojskowe Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło nabór do trzeciej edycji programu „Wakacje z Wojskiem”, skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie spędzić wakacje, zdobyć nowe umiejętności oraz poznać specyfikę służby wojskowej. Program obejmuje dobrowolne szkolenia wojskowe realizowane podczas trzech wakacyjnych turnusów: I turnus: 8 czerwca – 4 lipca 2026 r. II turnus: 13 lipca – 8 sierpnia 2026 r. III turnus: 17 sierpnia – 12 września 2026 r.
-
2026-06-11 Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP już 21 czerwca w Biszczy Wójt Gminy Biszcza oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Biszczy serdecznie zapraszają mieszkańców do kibicowania podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin: Biszcza, Księżpol, Potok Górny i Tarnogród. Zawody odbędą się w niedzielę, 21 czerwca 2026 r. na boisku BKS Albatros w Biszczy (za szkołą). Zbiórka drużyn zaplanowana jest na godzinę 13:30, natomiast uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 14:00.
-
2026-06-11 X Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Biszczy połączony z obchodami Dnia Strażaka W dniu 7 czerwca 2026 r. w Goździe Lipińskim odbył się X Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Biszczy, połączony z uroczystymi obchodami Dnia Strażaka. Podczas Zjazdu podsumowano działalność mijającej kadencji, wybrano nowe władze Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego. Uroczystości obejmowały również Mszę Świętą w intencji strażaków, uroczysty apel oraz spotkanie integracyjne. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek OSP, samorządu, Policji oraz zaproszeni goście. Obchody były okazją do podziękowania strażakom za ich służbę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Biszcza. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.











