Gmina Biszcza

niedziela, 15 września 2019 r.
  • goksirbiszcza.pl
  • GOPS
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Biszczy
  • Gmina Biszcza - gospodarka odpadami

Promesa z rezerwy MSWiA

 

Przebudowa drogi stanie się jeszcze w tym roku faktem, dlatego bardzo się cieszymy, że po raz kolejny znaleźliśmy się na liście dofinansowania – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gm. Biszcza.

 
 
Wysokość dotacji wynosić będzie 1,280,000zł, nie więcej jednak niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego.
 
 
Pieniądze trafią także do powiatu biłgorajskiego, a konkretnie do gmin Biszcza, Goraj i Frampol.

Na remonty dróg w województwie lubelskim trafi blisko 17 mln zł. To pieniądze, które gminy i powiaty otrzymają na remonty dróg uszkodzonych w wyniku m.in. gwałtownego spływu wód opadowych. Na liście dofinansowania znalazły się w sumie 24 samorządy, które złożyły wnioski o wsparcie, w tym gminy Biszcza, Goraj i Frampol. – Ogromnie się cieszę, że jeszcze teraz mogę przekazać promesy na kwotę prawie 17 mln zł – podkreślił wojewoda Przemysław Czarnek. – To jest bardzo duża kwota, która łącznie składa się na 76 mln zł z rezerwy celowej MSWiA w ciągu mojego urzędowania.

Dodał, że łącznie ze środkami z Funduszu Dróg Samorządowych na Lubelszczyznę trafi prawie 720 mln zł na drogi.

 

 

 

Galeria

źródło: https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/12621,jest-kasa-na-bilgorajskie-drogi

Zobacz także:

System Informacji Przestrzennej Gminy Biszcza GEO-SYSTEM Punkty Adresowe Samorządowy Informator SMS mikroporady.pl Szkoła Podstawowa w Bukowinie Bank Spółdzielczy w Biszczy BKS Albatros Gmina w obiektywie Polska Prowincja - Pasja i Chwała Aplikacja Moja komenda Krakowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa